avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1726 soluții astăzi
Forum Activitate Darius107

Activitate Darius107

Răspuns la discuția Ajutor inselat
Si din punct de vedere al cheltuielilor cum este mai rentabil sa platesc avocat si sa ma judec nestiind daca o sa castig sau nu , sau mai degraba cu acesti bani sa repar masina !? Daca as avea vreo sansa sa castig 100% as merge in instanta dar daca nu am certitudinea asta mai bine sa fac masina zic eu ... Ce ma sfatuiti dvs !?
Discuție Ajutor inselat
Buna ziua am fost inselat zic eu cu o masina ... Am luat-o ce-i drept mai ieftina dar dupa ce am mers cu ea la service am constatat ca are numeroase piese costisitoare de schimbat as vrea sa primesc banii inapoi , am vreo sansa in instanta chiar daca am facut contract de vanzare cumparare !?
Răspuns la discuția Ajutor va rog - furt din magazin
Pana la urma risc dosar penal si cazier !?
Răspuns la discuția Ajutor va rog - furt din magazin
Ioana Stoica a scris:

Impacarea partilor inlatura raspunderea penala.

Dati declaratii de impacare,daca se doreste de catre ambele parti sa intervina aceasta institutie.

Si cum sa procedez !? Ma duc la ei in magazin sa dea vreo declaratie ceva !?
Nu se considera ca ne-am impacat daca nu ai nici o pretentie si si -au recuperat prejudiciul!? Nu mai am somn ... Risc dosar penal !? Mie asa mi-a spus politistul de acolo ... Dosar penal cu 5 ani patati cu furt pe cazier
Răspuns la discuția Ajutor va rog - furt din magazin
Firma la care sunt eu nu raspunde de paza magazinului ceea ce ma ingrijoreaza este sa nu fie nimic trimis la mine la firma
Am facut o fapta ingrozitoare ... Am fost in decathlon am vazut bluza te trening fara alarma costa 170 lei si mi-a dat creierul eroare ce sa mai zic ... Am luat-o. A venit politia au facut proces verbal printre care politaiul a cerut magazinului o foaie precum ca ei nu se considera parte civila si si-au recuperat prejudiciul
Acum la ce sa ma astept tinand cont ca eu momentan lucrez tocmai la o firma de paza am si atestat si am si 20 de ani .
Pe una dintre foile politistului trebuia sa specific ocupatia si am spus ca sunt agent de securitate si firma la care sunt acum este posibil sa imi trimita ceva pe la munca !? Risc sa mi se retraga atestatul !? Risc Cazier !? E prima abatere , am cooperat cu ei nu m-am certat