avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate dania.is65dec@gmail.com

Activitate dania.is65dec@gmail.com

primaria e emitentul,scrie primaria tomesti
Am un titlu de prop. din 94 cu multi mostenitori, unei matusi i s-a gresit numele mic,i s-a scris Magdalena desi in acte e Magdalina.Cine rectifica greseala?vreau sa aflu...Ba la Consiliu judetean trebuie,ba la emitent,ba la cadastru...Am 6 luni decand bat la toate usil si nu m-a lamurit nimeni..La Primarie(emitentul) imi zice sa ma duc direct la cadastru,sa depun o solicitare de rectificare a greselii, amdepus la OCPI Iasi o adresa in acest sens,n-am primit nici un raspuns...Sau trebuie sa deschid un proces in acest sens...?ar dura f mult???Ce ma -nvatati sa fac???va multumesc mult, doamne ajuta!
Unde ma adresez daca aflu acum dupa ani buni ca avocatul nu a facut nimic, DUPA 8 ANI, mai pot interveni cu alta rejudecare?de 26 de ani, ma judec ptr ce e al meu....av.nu mi-a dus procesul mai departe, nu mi-a dat nici o sentinta, nici nu stiu daca m-a reprezentat in instanta!nu mai am nimic de la dosar, vreau actele mele,m-a amagit ca imi face dosarul ptr Strasburg....numai minciuni.... ca sa aflu acum ca a tegiversat, nu rasp.la tel, nu dau deloc de ea, ca sa-mi spuna partea adversa(razand) ca a facut asta gandind ca trecerea timpului e cea mai buna metoda, de stres a murit sotul meu, probabil spera sa mor si eu si sa ramana cei care mi-au furat casa sa traiasca linistiti BINE MERCI, in casa platita de mine ...fara sa raspunda nici penal nici civil, avand cabinete individuale de av.trebuie sa aiba un for unde-ti poti cere drepturile,baroul ii autorizeaza,sper sa nu treaca ani sa-mi recuperez dosarul cu sentinte si probe adunate in atatia ani,sa ma pot adresa altui avocat....care sa faca fata avocatului lor care imi transmite pe toate caile ca -i poate ''influienta''(ca sa nu spun ''plati'')pe orice avocat din lumea asta....Nu stiu unde sa scriu despre toate astea,sa aflu totusi in ce punct sunt cu procesul meu(pierdut,probabil demult)fara sa stiu....va multumesc...