Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despre un titlu de proprietate cu numele unuia dintre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despre un titlu de proprietate cu numele unuia dintre proprietari greșit

Am un titlu de prop. din 94 cu multi mostenitori, unei matusi i s-a gresit numele mic,i s-a scris Magdalena desi in acte e Magdalina.Cine rectifica greseala?vreau sa aflu...Ba la Consiliu judetean trebuie,ba la emitent,ba la cadastru...Am 6 luni decand bat la toate usil si nu m-a lamurit nimeni..La Primarie(emitentul) imi zice sa ma duc direct la cadastru,sa depun o solicitare de rectificare a greselii, amdepus la OCPI Iasi o adresa in acest sens,n-am primit nici un raspuns...Sau trebuie sa deschid un proces in acest sens...?ar dura f mult???Ce ma -nvatati sa fac???va multumesc mult, doamne ajuta!
Buna seara,
Prefectura, ca emitent, indreapta eroarea materiala.
primaria e emitentul,scrie primaria tomesti