avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate Profetul

Activitate Profetul

gi-jane2 a scris:


Sa inteleg ca se poate face actele de la punctelw 2 si 3 fara sa fie facut cel de la punctul unu

da, asta trebuia deja sa intelegeti.

cumnata poate ataca actul de vanzare cumparare fara actul de separare de bunuri ?


il poate ataca orcum, ca faceti sau nu actul de separare, nu are legatura atacarea actului de vanzare cu faptul ca va separati sau nu, bunurile.

Numele celui deal 3 act e " uzul fructului " imi rasundeti va rog frumos la intrebari .este vreo legatura intre cele 3 acte ? Poate cumnata sa atace actele de vanzare cumparare si actul de uzufructului daca e sau nu e facut cel de separare de bunuri ?

Sa inteleg ca se poate face actele de la punctelw 2 si 3 fara sa fie facut cel de la punctul unu , cumnata poate ataca actul de vanzare cumparare fara actul de separare de bunuri ?
Socri mei au un apartament si iau facut acte sotiei,dar cu conditia sa fac act de separare de bunuri, eu si sotia ca sa nu poata ataca cumnata acrul de vanzare cumparare la apartament sunt 3 contracte
1 contract de separare de bunuri
2 contract de vanzare cumparare
3 contract cu clauza
Intrebarea mea : poate ataca in instanta cumnata mea contractele 2 si 3 fara sa fac contractul de separare de bunuri ?sau au ceva socri mei cu mn Multumesc anticipat a.