avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate Mirricca

Activitate Mirricca

Răspuns la discuția Citație
Cât va trebui să achit cheltuielile de judecata în mare ? Sunt șanse să mai recuperez permisul, ce se va întâmpla cu el ? Ținând cont că sunt la prima abatere și că pledez vinovat am șanse să nu primesc amendă, cam cat ar veni aveasta daca o voi primi ? E in favoarea mea că pledez vinovat ?

Răspuns la discuția Citație
Aș dori un avocat, dacă dorește cineva să mă reprezinte !
Discuție Citație
Salutare și la mulți ani în primul rând, vă rog frumos sunt citat de către judecătoria sectorului 6 București în data de 15 februarie într-un dosar penal pentru conducere unui autoturism sub influența alcoolului sau a altor substanțe am făcut un acord de recunoaștere a vinovăției care a fost respins întâmplarea a avut loc pe 19 decembrie 2016 dosarul sa înregistrat pe 24.07.2017 îmi recunosc în continuare vinovăția și o regret, o să pledez ca vinovat, sunt la prima abatere am 24 de ani am avut o,52 iar în urma recalculării am avut 1,70 ce pot păți dacă nu îmi pot permite un avocat și voi merge cu cel din oficiu pledând că vinovat ? Ce amendă voi primi ? Cât va trebui să achit cheltuielile de judecata ? Permisul îl voi mai recăpăta ? Mulțumesc anticipat celor ce îmi vor răspunde.
Răspuns la discuția Aflare stadiu
Salutare, tot uitându-mă pe site am văzut că ieri sa modificat dosarul și sa fixat o ședință pe 15.02.2018 la ora 9:00 complet 4-p ... Vă rog frumos pot întreba ce se va hotărî, ce sentință voi primi, țin să precizez că sunt la prima abatere mi-am recunoscut vinovăția nu m-am opus la nimic am 24 de ani. Dacă nu îmi permit un avocat am de pierdut in cazul acesta ?
Răspuns la discuția Aflare stadiu
Am inteles, va multumesc foarte mult. Numai bine.
Răspuns la discuția Aflare stadiu
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

O sa fiti citat cand se fixeaza termen.

Am inteles, cand se va fixa un termen il arata si pe just.ro cand am sa caut dosarul meu ?
Răspuns la discuția Aflare stadiu
Toate acestea fiind spuse ce urmeaza sa se intample cu dosarul meu ? Tre sa astept chemarea in instanta pentru a fi judecat ? Pot vedea si pe just.ro cand se va emite data chemarii in instanta ? Multumesc anticipat din suflet celor ce imi vor raspunde.
Răspuns la discuția Aflare stadiu

05.10.2017
Ora estimata: 12:00
Complet: 4-Cameră preliminară
Tip solutie: admite cererea
Solutia pe scurt: În baza art. 346 alin. 1 C.proc.pen. constată legalitatea sesizării instanţei cu rechizitoriul nr. 11141/P/2016 din data de 21.07.2017 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 6 Bucure?ti, a administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală, privind pe inculpatul Mirică Dumitru, trimis în judecată pentru săvâr?irea infrac?iunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului prev. de art. 337 C.pen.. Dispune începerea judecăţii cauzei ce formează obiectul dosarului nr. 13684/303/2017 al Judecătoriei Sectorului 6 Bucure?ti, urmând să fie stabilit termenul de judecată după rămânerea definitivă a prezentei încheieri. În baza art. 275 alin. 3 C.proc.pen. cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu contestaţie în 3 zile de la comunicarea încheierii. Pronunţată în cameră de consiliu, azi, 05.10.2017.
Document: Încheiere finală camera preliminară 05.10.2017
Discuție Aflare stadiu
Buna ziua, am un dosar penal datorita faptului ca am condus sub influenta bauturilor alcoolice pe data de 19.12.2016 fiind testat cu aparatul a rezultat 0.52 mg/l alcool pur in aerul expirat. Pe data de 5.8.2017 a fost emisa o comunicare de rechizitoriu in care scrie ca am avut 1,70 mg/l in urma recalcularii. Intre timpam facut o cerere de recunoastere a vinovatiei care mia fost respinsa. Cautand mai atent pe just.ro 11141/p/2016 am gasit dosarul meu 13684/303/2017 in care scrie ca se afla in stadiu procesual: fond si ca pe data de 5.10.2017 a avut loc o sedinta la ora 12 in C4