avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate Georgel pletea

Activitate Georgel pletea

Răspuns la discuția Pot fi dat afara?
Si eu nu vreau banii inapoi eu vreau sa raman acolo impreuna cu familia mea adica eu fica mea si concubina mea nu ma incalzesc cu nimic banii. Am investit multe sentimente multa munca nopti nedormite muncind si sacrificii facute dea lungul anilor practic mi-am mancat tineretea in acea locuinta am doar 27 de ani
Răspuns la discuția Pot fi dat afara?
Nu au acte pentru ca urma sa fac eu taxele de succesiune si sa devin proprierar impreuna cu concubina mea ei sunt doar urmasi dar nu au nici acte de mostenitori si eu sunt prins in registrul agricol al primariei ca si capul familiei si sunt singurul care am domiciliul la aceea adresa
Buna seara! Credeti ca ma puteti ajuta cu un raspuns la urmatoarea intrebare?
Timp de 6 ani am locuit cu concubina mea in locuinta bunicilor ei care sunt decedati de 15 ani in monentul in care am decis sa ne mutam in casa aceasta era intr-o stare avansata de degradare. Verisorii concubinei impreuna cu matusa acesteea ne-au zis verbal si au sustinut cu martori ca ei nu mai au nicio pretentie asupra imobilului degradat si ca putem sa incepem renovarea si sa locuim aici fara sa ne deranjeze nimeni. Timp de 6 ani pana in prezent am investit in renovare circa 150000 lei bani proveniti din munca in timp noi avem si un copil de 7 ani impreuna acum ca estevaproape gata casa cu toate utilitatile si conditiile de locuit: Verisoara impreuna cu matusa concubinei mele a influentat-o pe concubina mea sa se desparta de mine si sa ma evacueze din imobil. Va intreb daca au acest drept si cevar trebui sa fac in aceasta situatie? Va mutumesc!
Răspuns la discuția Intrebare
Multumesc frumos!
Răspuns la discuția Intrebare
Nu am decat cuiul firmei si actul constitutiv in rest nu am vazut nicu un altfel de act
Răspuns la discuția Intrebare
Eu am intrat in firma in noiembrie anul trecut iar toate datoriile s-au acumulat in acea luna si in luna ulterioara domnul s-a ocupat de plati o perioada dupa care m-a delegat pe mine si asa am observat ca banii au fost termibati si am intrat in imposibilitate de plata
Răspuns la discuția Intrebare
Imi amintesc ca am fost chemat de mai multe ori sa semnez acte de doua ori chiar la un notar public la care am fost dus de vechiul asociat si de acel jurist
Răspuns la discuția Intrebare
In momentul in care am intrat in firma s-a ocupat un asa zis jurist de toate actele platit chiar de mine si angajat de vechiul asociat si cred ca toate actele au fost semnate de mie in momentul intrari in firma in fata unui bloc pe capota masini pt ca domnul a iesit dupa cateva zile din firma
Discuție Intrebare
Anul trecut am intrat ca asociat intr-o firma srl dupa un scurt timp fara ca eu sa stiu asociatul meu s-a retras din firma iar eu am ramas unic asociat dar aceasta persoana a continuat sa imparta bani 50 50 cu mine pana in iunie anul acesta cand am primit o chemare in judecata de la un furnizor atunci am aflat ca eu defapt ramasesem unic asociat si ca toate datoriile firmei au ramas in numele meu. Ce pot face in aceasta situatie datoriile fiind de peste 30000 lei