avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate tribulad

Activitate tribulad


De asemenea, nu cred ca prietenul plateste 7000 lei pensie si asta de 15 ani si va roaga pe dvs sa va informati. Un om care castiga 24 mii lunar, intreba si el un avocat, merge la o consultatie, ataca o hotarare.. nu plateste 7000 pensie.
E adevarat ca pensia se stabileste raportat la venit, dar potrivit cu nevoia celui indreptatit sa primeasca pensie.
Ar fi trebuit sa atace hotararea imediat ce s-a hotarat asa, sau ca ceara modificarea pensiei imdiat ce a ajuns sa plateasca suma asta, daca ea e nejustificata.



Faceti un search pe Google si are sa ramaneti uimita cati oameni platec pensii de mii de euro copiilor lor, de 2-3 ani chiar!

Cat despre el am mai zis-o. I-au pus 25%, iar salariile au crescut.
Răspuns la discuția Cate femei cer pensie alimentara?
Doar curios. Militant pt. drepturile barbatilor, MGTOW for life!
Răspuns la discuția Cate femei cer pensie alimentara?
Chi nu are nimeni o statistica pt. Romania?
E cam aiurea sa arunce banii pe fereastra. Eventual sa stea 4-5 ore la rand sa auda un NU. M-a rugat pe mine sa ma informez.
Inainte avea sume fixe, iar mama il tot dadea in judecata, unenori din 6 in 6 luni.

De vreo 2-3 ani, i-au pus 25% in procent.

Autoritate de lucru judecat, insa salariile medicilor /functionarilor au explodat. A trecut problema cu criza economica, cand s-au taiat sporuri, s-a mai luat si 25%...
Scriu pt. un verisor, care e medic. Care castiga in jur de 24 000 lei lunar , si caruia o femeie, pt. o intamplare ii cere de 15 ani de zile 25% din salar (mai demult parca 30%).

Respectiva de mai bine de 20 de ani nu lucreaza. Instanta nu tine cont si mereu ii ia 25% din salar.

Are vreo sansa? Nu de alta, dar 7050 lei pt. un copil de 15 ani esti o SUNA RIDICOL DE MARE!!!

Am prieteni din USA, divortati care castiga 50 000 dolari lunar dar nu li se cere mai mult de 400-700 dolari!!! Iar copilul acesta este in ROMANIA!!!

Răspuns la discuția Cate femei cer pensie alimentara?
Nu stiu. in USA 15% din platitorii pensiei alimentare sunt femei.


Răspuns la discuția Cate femei cer pensie alimentara?
Ok , in Statele Unite 62% dintre mamele care au custodia copilului nu cer pensie de intretinere.
Am vazut ca si in Rusia sau Moldova sunt multe femei care nu au cerut, nu stiu cum sa ceara, etc. Din cate am vorbit personal cu unele, ca 50-75% nu primesc nici un fel de ajutor de la fostul sot.

[ link extern ]

In Romania cam cate femei care au custodia copilului primesc acea pensie alimentara?
Are cineva o estimare macar? Cate dintre mamicile care nu mai sunt cu probabilul tata al copilului cer pensie de alimentare de la (poibilul) tata?!