avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate Roxana&Razvan

Activitate Roxana&Razvan

Discuție Anulare zbor
Buna ziua ,
In urama cu aprox 1 luna jumatate am cumparat 3 bilete de avion pentru familia mea pentru a ne vizita . La 3-4 zile am primit un mail de la compania aeriana ca si’au anulat toate zborurile catre Glasgow- UK. Am av posibilitatea de a recupera banii insa in contul meu de wizz air , nu in contul meu bancar. Am trimis nenumarate mail’uri catre ei explicandu’le ca imi vreau banii inapoi in contul bancar , deoarece ei anuland acel zbor eu nu mai am cum zbura cu ei vreodata . Ei imi tot spun ca acest lucru nu este posibil . Ok , sa zicem ca am inteles . Am vrut sa cumpar bilete pentru altcineva si surpriza... nu pot folosii acei bani decat daca eu sunt pasager , ceea ce iar nu mi se pare normal . Atata timp cat sunt banii mei mi se pare firesc sa ii pot folosi cum doresc . Intre timp mi’am schimbat numele , in urma casatoriei si nici eu nu pot sa folosesc acei bani momentan . De 3 saptamani le’am trimis documentele necesare si nu primesc nici un raspuns . Intrebarea mea este , credeti ca daca angajez un avocat imi pot recupera macar banii mei ? Nu mai pun vorba de daune sau alte cheltuieli . Banii mei , care tin sa specific ca nu este o suma deloc mica