avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate maria2777

Activitate maria2777

Răspuns la discuția intrebare
Vamultumesc frumos pentru lamuriri !
Răspuns la discuția intrebare
contractul are data de 5 .o4.2011 si nu are sus nici un nr nici de la itm ,nici un nr de registru de evidenta a salariatilor Ce sa cred ?ce fel de copie mi-a dat? Va multumesc!
Discuție intrebare
am cerut o copie dupa contractul individual de munca de la angajator .Intrebare: contractul trebuie sa aiba nr in registrul general de evidenta a salariatilor cat si nr de inregistrare la itm? sau nici un nr.Mentionez ca contractul are cam 6 ani
Va ms pentru cele scrise si in problema cu instanta ,in cea mai mare parte nu depinde de mine
corect,recuperarea indemnizatiei pt orele suplimentare se castiga numai in instanta,dar am sa astept sa-mi vina si rezultatul petitiei depuse
pai ultimii 3 ani macar din cei 20,adica din sept 2014-sept 2017
deocamdata astept raspuns de la itm de la petitia depusa pe 2 octombrie,raspuns care trebuie acordat in termen de 30 de zile apoi am sa merg in instanta.Va multumesc
Am lucrat la un patron aproape 20 de ani.La nunta fetei l-am rugat sa-mi dea 2 zile lucratoare libere platite si mi-a zis sa-mi caut alt loc de munca,deci m-a dat afara. Acum am depus online la itm iasi o petitie cu urmatoarele: de 20 de ani lucrez 12-24 fara nici un liber ,fara nici o sarbatoare ,fara nici o ora suplimentara platita,si multe altele.Astept raspuns de la itm si apoi vreau in justitie sa-mi recuperez macar banii pe ultimii 3 ani asa cum spune legea pe orele suplimentare ,cca 2300 ,orele de noapte cca 600 si orele neplatite la sarbatorile legale.Am dovezi pt acest program la care am lucrat cat si pt faptul ca am facut ture de noapte acesti 20 de ani.Ce ma sfatuiti?Multumesc anticipat pt sfaturi!