avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Activitate Celinna

Activitate Celinna

Ii voi sugera atunci sa incerce ultima varianta, aceea de a cere copie dupa certificat de nastere de la consulat si sa aplice pentru pasaport. Sper doar ca la aplicatia pentru pasaport va fi suficient ca si act de identitate certificatul de nastere si poate un titlu de calatorie ca si identificare temporara.
Multumim mult pentru sfaturi.
Va multumesc tare mult, un astfel de raspuns speram, o cale prin care sa nu mai mearga in tara dar in acelasi timp sa si rezolve obtinerea documentelor de identitate. Cu multa recunostinta.
Va multumesc, de asta ne era teama si speram sa fie totusi vreo posibilitate de a se rezolva fara a se merge in tara. O sa i transmit sfatul dumneavoastra.
Da, stiu asta dar e mai complicat. Doresc raspunsuri de la persoane care au cunostinte despre acest subiect.
Cunostinta mea nu poate obtine carte identitate decat din Romania. Ea nu poate merge in Romania pentru ca nu mai are pe nimeni acolo si nici o adresa unde sa si inregistreze ca si domiciliu in tara.
Eu am cerut parerea de la cei care stiu detalii referitoare la ce pasi trebuiesc parcursi pentru a obtine un pasaport. Daca cititi instructiuniile site lui consulatului Roman nu dau explicatii clare in aceasta privinta.