avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate Viorica Honciuc

Activitate Viorica Honciuc

Răspuns la discuția Declaratie unica.
Multumesc

Toate cele bune!
Buna ziua.

Sunt PFA cu activitate individuala. Va rog sa-mi comunicati ce capitole trebuie sa complectez in DU pe 2020, daca nu am realizat nici un venit pe anul 2019.

Multumesc
Avem intr-un apartament 2 musafiri care au stat 14 zile. Cum se procedeaza cu plata la intretinere? Se pot pune la plata proprietarul, avand in vedere ca asa au fost 2 si nu unul cum spune legea si normal au acumulat 28 de zile ?
Multumesc.
Răspuns la discuția Contract
Multumesc pentru raspuns.
Numai bani sa nu se ceara ca, daca era gratuit, toti administratorii din tara asta erau atestati.
Răspuns la discuția Contract
Multumesc pentru raspuns.
Asociatia este veche, este condusa bine, fara probleme, are cenzori, dar mai nou persoanei care a intocmit si intocmeste obligatiile asociatiei i se cere atestare.
Răspuns la discuția Contract
Multumesc pentru raspuns.
Cel care intocmeste obligatiile lunare de intretinere trebuie sa fie atestat in aceasta privinta ?
Discuție Contract
La incputul lunii octombrie 2017 s-a incheiat un contract pentru instalarea repartitoarelor cu radio in bloc. Instalarea va fi facuta la sfarsitul lunii octombrie.2017.
Pana la instalarea repartitoarelor caldura furnizata nu este contorizata.
Va rog sa-mi comunicati cine are dreptul sa faca calculul consumului pentru agentul termic pe apartamente si in spatiul comun, in aceasta perioada (luna octombrie 2017)?
Multumesc.