avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 988 soluții astăzi
Forum Activitate Hanna15

Activitate Hanna15

Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Adeverința de cutuma se eliberează din țara noastră?? De acolo are nevoie doar de certificatul de naștere supralegalizat??? Doar atat. ??va mulțumesc
Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Adeverința de cutuma se eliberează din țara noastră?? De acolo are nevoie doar de certificatul de naștere supralegalizat??? Doar atat. ??va mulțumesc
Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Adeverința de cutuma se eliberează din țara noastră?? De acolo are nevoie doar de certificatul de naștere supralegalizat??? Doar atat. ??va mulțumesc
Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Adeverința de cutuma se eliberează din țara noastră?? De acolo are nevoie doar de certificatul de naștere supralegalizat??? Doar atat. ??va mulțumesc
Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Certificat de naștere supralegalizat , adeverința de cutuma, carte de identitate, adeverința de la medic....doar atat???
Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Va multumesc
Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Justitiarul711 a scris:

Eu stiu ca actele din Pakistan se supralegalizeaza-sunt 3 stampile care se aplica pe certif. de nastere si pe adev. de cutuma-MAE Pakistan-Ambasada Pakistan din Romnia-MAE Romania. Are nevoie de pasaport cu viza, certif. de nastere supralegalizat, adev. de cutuma eliberata de ambasada/consulat, adev. medicala. Traducerile le veti face aici in Romania si le veti legaliza la un notar roman.

Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Ce acte trebuie supralegalizate??? Mai trebuie mers si in țara undeva cu ele??? Sau cu ele se merge la primărie???
Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Ares-3 a scris:

Trebuie să le obțină de la autoritățile pakistaneze, ai noștri eliberează doar pentru cetățenii români, și trebuie supralegalizate.
Și certificatul de naștere trebuie supralegalizat. Nu cred că trebuie întâi tradus, părerea mea e că supralegalizarea ar trebui făcută pe original.

Aveți aici procedura supralegalizării actelor pakistaneze:
[ link extern ]

Răspuns la discuția Căsătorie cu un strain
Ares-3 a scris:

Trebuie să le obțină de la autoritățile pakistaneze, ai noștri eliberează doar pentru cetățenii români, și trebuie supralegalizate.
Și certificatul de naștere trebuie supralegalizat. Nu cred că trebuie întâi tradus, părerea mea e că supralegalizarea ar trebui făcută pe original.

Aveți aici procedura supralegalizării actelor pakistaneze:
[ link extern ]