avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Activitate utilizator11112

Activitate utilizator11112

Poate ca nu m-am facut inteles. Astazi m-am intalnit cu persoana respectiva si am rezolvat. I-am dat banii si toate au fost ok. Nu intentionam sa nu ii dau banii, eram eu curios daca este obligatoriu prin lege atata tot. Multumesc tuturor pentru raspunsuri. O seara placuta :)
O sa ii platesc normal. Am intrebat daca sunt OBLIGAT sa ii platesc. Poate nu m-am exprimat corect. Imi cer scuze. Si eram doar curios ce se intampla daca accidentul ramane nedeclarat atata tot. Adica, care ar fii consecintele.
Daca declara am inteles ce se va intampla. Eu doar intreb de curiozitate daca nu declara in acel termen de 24 de ore ?
Si daca nu declara accidentul nici el accidentul in 24 de ore ?
Buna ziua. In data de 28.10.2017 in jurul orei 16 a avut loc un mic accident cateva zgarieturi la ambele masini si atat. Eu am fost de vina si m-am inteles cu soferul celuilalt autovehicul la o suma de bani. Tin sa mentionez ca nu am facut amiabila si nici nu am mers la politie niciunul sa declaram. Intrebarea mea este daca sunt obligat sa platesc acea suma de bani ? Soferul celuilalt autovehicul are doar poza cu buletinul meu, asta nu demonstreaza accidentul nu ? Sper ca am fost destul de clar. Astept un raspuns. Multumesc !