avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Activitate Ioana Baltoiu

Activitate Ioana Baltoiu

Buna dimineata! Am fost afectată de lucrarile unui hipermarket, mai concret mi sau crapat pereti casei atat exterior cat si interior.Hipermaketul a a construit pe un teren unde ă fost o clădire imensa ă unui Furnal Sau folosit utilaje grele pentru spargerea unor piloni mari si introducerea altora pentru constructie ,au avut loc f multe trepidatii cea au dus la degradarea constructiei mele. Este o constructie din 1957 dar care a fost consolidată prin anul 20o5 cu subzidire cu turnarea din ciment ă stalpilor de sustinere.Mentionez ca de la rampă pentru alimentare ă hipermaket până la hotarul meu sunt circa 8 m .Inginerul constructor care executa lucrarea ă fost în clădirea mea a făcut fotografii ă văzut si tot odata ă si simtit trepitatiile pentrucă in acel moment se lucra chiar cu astfel de ulilaj care producea trepidatii.am incercat pe cale amiabilă mi au promis ca imi vor remedia tot ce s a stricat iar acum cand sunt pe final mi au spus ca nu mai raspund. Astept raspunsul dumneavoastra . Va multumesc!