avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate cristian72

Activitate cristian72

Răspuns la discuția Cedare cotă, partaj
Ioana Stoica a scris:
Înainte de divorț este posibil?!?

Incheiati un partaj voluntar , la notar, dupa divort.


Răspuns la discuția Cedare cotă, partaj
Partajul nu "etajul"cristian72 a scris:

prepeleac a scris:
Intenționăm divorțul, dar vrem la etajul inainte si gradual proprietate cu proprietate.Tin sa mentionez ca NU avem copii
Intentionati sa divortati si vreti partajul pe bunuri sau doriti sa faceti donatie sotiei, fara divort?



Răspuns la discuția Cedare cotă, partaj
Partajul nu "etajul"cristian72 a scris:

prepeleac a scris:
Intenționăm divorțul, dar vrem la etajul inainte si gradual proprietate cu proprietate.Tin sa mentionez ca NU avem copii
Intentionati sa divortati si vreti partajul pe bunuri sau doriti sa faceti donatie sotiei, fara divort?



Răspuns la discuția Cedare cotă, partaj
prepeleac a scris:
Intenționăm divorțul, dar vrem la etajul inainte si gradual proprietate cu proprietate.Tin sa mentionez ca NU avem copii
Intentionati sa divortati si vreti partajul pe bunuri sau doriti sa faceti donatie sotiei, fara divort?

Multumesc.As dori sa fiu lamurit de o alta intrebare!Actualele proprietati sant bunuri comune dar eu doresc ca unul din ele sa-l cedez in intregime sotiei fara sa mai am vreo pretentie iar celelalte sa avem in continuare 50/50.Este posibil?Care ar fi procedura?Stiu ca trebuie sa suport o cheltuiala pentru aceasta procedura.
Răspuns la discuția partaj
Multumesc.As dori sa fiu lamurit de o alta intrebare!Actualele proprietati sant bunuri comune dar eu doresc ca unul din ele sa-l cedez in intregime sotiei fara sa mai am vreo pretentie iar celelalte sa avem in continuare 50/50.Este posibil?Care ar fi procedura?Stiu ca trebuie sa suport o cheltuiala pentru aceasta procedura.
Discuție partaj
Buna seara,
sant casatorit si ambii santem de acord ca de acum inainte orice bun cumparat sa fie doar de proprietaea celui care doreste sa si-l cumpere.Cum trebuie sa procedam?