avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1554 soluții astăzi
Forum Activitate mircea minoiu

Activitate mircea minoiu

Răspuns la discuția alcoolemie in aerul expirat
Vă mulțumesc.luni o să depun contestația.
Răspuns la discuția alcoolemie in aerul expirat
va multumesc.
Răspuns la discuția alcoolemie in aerul expirat
buna ziua.revin cu rezultatul la sange care este 0.00.acest rezultat mi-a fost comunicat telefonic de catre politia rutiera,confirmat si de catre agentul constatator.acesta din urma m-a indrumat catre judecatorie fara sa-mi dea o copie a rezultatului la sange.a procedat corect?va rog foarte mult sa-mi trimeteti si mie un model de contestatie pentru cazul meu.va multumesc.
Răspuns la discuția alcoolemie in aerul expirat
va multumesc.
Răspuns la discuția alcoolemie in aerul expirat
si daca rezultatele la sange sunt negative(fara alcool in sange)?
Răspuns la discuția alcoolemie in aerul expirat
sunt un pic panicat eu nu am avut probleme cu legea.mai am cateva ore la dispozitie si nu stiu ce sa fac .sa fac contestatie acum sau dupa rezultatele la sange.sa platesc amenda(sa nu se interpreteze ca-mi recunosc vina)sau nu?
buna ziua.in data de 08 11 2017 am fost testat cu aparatul etilotest si a rezultat 0,16.mentionez ca nu am consumat bauturi alcoolice din data 05 11 2017(400ml tuica).nu vreau sa par neserios dar acesta este adevarul,in timp ce ma oprit echipajul consumam ciocolata cu rom.am cerut probe de sange pe care le-am achitat si acum astept rezultatul.ce mi se poate intampla?va rog sa ma credeti acesta este adevarul.va multumesc.