avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1592 soluții astăzi
Forum Activitate Bobo2017

Activitate Bobo2017

Buna ziua,

Am rugamintea daca ma puteti ajuta cu un raspuns referitor la legalitatea instalarii unui sistem de supraveghere video. Am un mic spatiu comercial in care functioneaza un magazin mixt. Spatiul este proprietate personala iar firma ce desfasoara activitatea in acest spatiu este tot a mea. Am voie legal sa instalez personal un sistem de supraveghere video fara a apela la o firma specializata?

Multumesc.

O zi buna!
Buna ziua,

exista posbilitatea de a colecta deseuri mici in cadrul unui magazin mixt si de a plati cantitatea acestora in vouchere valorice ce pot fi utilizate doar in cadrul acelui magazin? Daca da, care este procedura legala pentru a putea face acest lucru?
Multumesc.
Bogdan
Buna ziua,

aveti idee la cat se ridica costurile pentru aplicarea solutie data de dvs,, daca este efectuata de un avocat?
Multumesc.
Buna ziua,

sunt asociat intr-o firma ce nu mai are activitate. Inca se tine contabilitate si se fac raportarile la ANAF. Nu sunt costuri si nici incasari pe ea de mai bine de 2 ani. Din pacate din cauza unui asociat nu putem inchide firma. Daca nu mai facem raportarile catre ANAF am inteles ca la un moment dat o sa fie inchisa automat. Intrebare este ce se intampla din punct de vedere juridic? Exista o repercusiune pentru asociati, administrator in cauza neraportarilor catre ANAF?
Detin o aplicatie in care se inregistreaza utilizatori doar cu adresa de email, telefon, username si locatia in care exista produsul pe care il vinde.
Cel care va cumpara produsul o sa primeasca pe email datele de contact ale vanzatorului. Intrebarea este daca este necesara notificarea/ inregistrarea mea la Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal.