Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ieșire din firmă inactivă. Ce se întâmplă dacă ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ieșire din firmă inactivă. Ce se întâmplă dacă nu se mai fac raportările către ANAF?

Buna ziua,

sunt asociat intr-o firma ce nu mai are activitate. Inca se tine contabilitate si se fac raportarile la ANAF. Nu sunt costuri si nici incasari pe ea de mai bine de 2 ani. Din pacate din cauza unui asociat nu putem inchide firma. Daca nu mai facem raportarile catre ANAF am inteles ca la un moment dat o sa fie inchisa automat. Intrebare este ce se intampla din punct de vedere juridic? Exista o repercusiune pentru asociati, administrator in cauza neraportarilor catre ANAF?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,

aveti idee la cat se ridica costurile pentru aplicarea solutie data de dvs,, daca este efectuata de un avocat?
Multumesc.
Bobo2017, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~