avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1008 soluții astăzi
Forum Activitate Coman Violeta

Activitate Coman Violeta

Si eu am gandit la fel de aceea am intrebat ma gandeam ca poate exista vreo portita
A fost anulat. Dupa doi Ani am dreptul sa fac din nou sc.de soferiii aici un Italia
Deci sunt ca si cum nu am avut niciodata carnet.Daca fac sc.de soferiii in Romania nu detin doua permise de conducere .
Gheorghe Florin a scris:

Carnetul de conducere va fost suspendat pe o anumită perioadă sau ă fost anulat?



Gheorghe Florin a scris:

Carnetul de conducere va fost suspendat pe o anumită perioadă sau ă fost anulat?

Va multumesc frumos
Coman Violeta a scris:

latka a scris:

(OUG 195/2002 - Codul rutier) Art. 102
(1) Constituie contravenţii şi se sancţionează cu amenda prevăzută în clasa a IV-a de sancţiuni următoarele fapte săvârşite de persoane fizice:
................................
8. deţinerea simultană a două permise de conducere naţionale, dintre care unul eliberat de o autoritate competentă străină;

Deci nu puteti.



latka a scris:

(OUG 195/2002 - Codul rutier) Art. 102
(1) Constituie contravenţii şi se sancţionează cu amenda prevăzută în clasa a IV-a de sancţiuni următoarele fapte săvârşite de persoane fizice:
................................
8. deţinerea simultană a două permise de conducere naţionale, dintre care unul eliberat de o autoritate competentă străină;

Deci nu puteti.

Buna ziua eu sunt un cetățean român care a facut sc.de soferii în Italia am avut carnet de conducere italian cu o vechime de 10 ani ,ptr .o singura infracțiune facuta în acesti 10 ani ,mi-a fost luat carnetul de conducere.Întrebarea mea este facă pot sa îmi iau alt carnet pe teritoriul țării mele. Nu am fost băută nu am omorât pe nimeni ,ptr.ca fata mea de Trei ani a facut febra foarte mare 39,9 m-am întors din autostrada ca sa o duc în spital .Asta am facut.