avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate Ramona Eli

Activitate Ramona Eli

Vă mulțumesc din suflet pentru toate mesajele dumneavoastră. Voi ține cont de fiecare opinie. Eu doresc să plec doar în vacanțele interșcolare sau în vacanța de vară ( în principal,de Sărbători). Din păcate,la noi,( în România) nu vine nimeni cu anchetă să vadă că spun adevărul, că nu vine în programul prevăzut de vizită sau că îi caută pe cei mici doar când își aduce aminte. Nici nu vrea să mă lase să plec cu ei,dar nici nu vrea să vină măcar să îi vadă. Specific, că programul de vizită l-a făcut special pentru a nu putea pleca cu ei. Am încercat să discut cu el,dar nu vrea nici să răspundă la salut. Mă ignoră total. Țin să menționez că știe de la copilul cel mare că doresc să plec cu ei în vacanțe,iar primul răspuns pe care l-am avut,din apelul el-fiul meu a fost: ,, Spune-i lui măta că niciodată nu îi voi da semnătură pentru voi, indiferent unde vrea să vă ducă!"
( Îmi cer mii de scuze pentru limbajul lui). Vă mulțumesc încă o dată tuturor!
Bună ziua! Am fost căsătorită 10 ani,am divorțat în 2015. În urma căsătoriei au rezultat doi copii (băiat -9 ani, fată-5 ani). Custodia este comună, domiciliul este stabilit la mine,el are program de vizită: a doua și a patra sâmbătă din lună până duminică, în vacanțele interșcolare 3 zile , în vacanța de vară o lună. Țin să menționez că nu și-a respectat programul prevăzut,iar eu doresc să plec doar în vacanțe cu copiii,la părinții mei ce locuiesc în Italia.El nu este de acord cu nici o plimbare a copiilor,ce ține de străinătate. Ce pot să fac? Vă mulțumesc anticipat.