avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1534 soluții astăzi
Forum Activitate Georgianavictoria

Activitate Georgianavictoria

Pot fi PFA, fără alte condiții , dacă fac cursul de inspector SSM de 80 ore sau PSI ? Pot da avize și semna avizele, fisele Etc ?
Răspuns la discuția Buna ziua
Pai dacă tot face proces , atunci se va demonstra ca nu eu am stat in casa , in perioada aceia de 3 ani , de ce sa fiu eu obligat sa plătesc întreținerea ? Nu am locuit eu acolo , nu este de datoria mea sa plătesc niște costuri care nu le am consumat eu ? Zice eu ! Nu !
Discuție Buna ziua
Buna ziua, am si eu o problema, am cumpărat un apartament Isa doamna nu a-mi vrut sa plece din casa , ambiție 2 procese timp de 3 ani si in tot vest timp fosta proprietara a stat in casa mea ilegal , dar a produs prejudici inpotriva mea la întreținere , neplătind întreținerea , am intrat in posesia casei dupa executarea silit din 28.03.2017, si cum pe 28.11.2017, domnul administrator imi pune in cutia Postal somație de plata in termen de 10 zile a sumei datorate , eu am
Plătit vreo 2 luni din întreținere , aveam de gând sa mai plătesc îl limita bugetului si a resurselor financiare , as vrea sa stiu ce pot face in acest Sens si daca ma poate ajuta cineva ,cu un sfat sau o opinie in ce am de făcut mai departe , Multumesc o zi buna