avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate Sorin1975

Activitate Sorin1975

Am vb plătesc ce am din urmă iar restul cu promisiune de plata sau restructurare care e mai avantajos? Mulțumesc

gi-jane2 a scris:

Mergeti la banca, intrebati cât aveți de achitat și dati banii.

Și nu mai pot achita datoria la zi daca sa zicem acum am găsit resurse sa o fac? Mulțumesc

Dapix a scris:

Acum ajuns in aceasta etapa, puteti sa asteptati sa fiti executat silit de catre creditor.
Dupa 90 de zile de intarziere a platii, banca declara creditul scadent anticipat.

După cât timp se trece la executarea silita? Mulțumesc

Zsuzsanna Lukacs a scris:

Buna ziua,

În prima fazã acumularede dobânzi penalizatoare, notificãri…în faza ulterioarã o eventualã executare silitã.

Trecere credit curent la restante ce înseamnă?
Întârziere rate mai mult de 90 zile. Ce pot face?
Am închis un PFA de transport alternativ. Acum voi desfiscaliza casa de marcat. Apoi i pot vinde pt a îmi recupera din bani ceva? Mulțumesc
Am întrebat o și mi a zis sa merg la casa de asigurări de sănătate să întreb acolo...nu cred că e treabă mea sa fac asta!
Nici rețetă compensată sau trimitere nu am putut primi din cauza acestui mesaj de pe ecranul computerului doamnei doctor...

Cornel Vasile a scris:

Lege nr. 309 din 22 mai 2002 privind recunoaşterea şi acordarea unor drepturi persoanelor care au efectuat stagiul militar în cadrul Direcţiei Generale a Serviciului Muncii în perioada 1950-1961
[ link extern ]

Da dar eu sunt născut în 1975 dc îmi apare mie la medicul de familie?

Cornel Vasile a scris:

Lege nr. 309 din 22 mai 2002 privind recunoaşterea şi acordarea unor drepturi persoanelor care au efectuat stagiul militar în cadrul Direcţiei Generale a Serviciului Muncii în perioada 1950-1961
[ link extern ]

Buna ziua! Azi la medicul de familie mi a apărut pe ecran ceva legat de legea 309 din 2002 și nu a putut să mi de-a rețetă compensată...eu sunt născut în 1975 in legea aia vb ceva de anii 50-60... Aveți ideea ce e? Mulțumesc