avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate Ionela Branchi

Activitate Ionela Branchi

am uitat sa mentionez ca acea hotarare mi-a fost comunicata la data de 26.04.2016 iar eu incepand cu data de 12.05.2016 am inceput sa efectuez plati.ceea ce nu am inteles eu este faptul ca in afara de dobanzile pe care executorul le cere la cererea creditorului este permis sa se modifice sumele prevazute in hotarare?si daca da acestea pot fi modificate eu de ce nu sunt instiintata?tin sa mentionez ca si mama mea a fost in aceeasi situatie exact ca mine dar o data ce s a emis acel act legal in care era prevazuta suma dansa atat a achitat si platile tot esalonat s au efectuat.si dansa a facut creditul la aceeasi unitate bancare la care l am facut si eu.
suma aceasta am achitat-o in transe pe baza de poprire pe cont.lasam un sfert din salariu pentru dumnealor iar celelalte 2 treimi din salariu urmau a-mi fi eliberate.daca dumnealui (executorul)la cererea creditorului percepe dobanzi ce sens mai are acea hotarare?am inteles ca s au modificat si cheltuielile de executare acestea marindu se de la 1067 de Ron la 1200 de Ron.daca acea hotarare este definitiva si irevocabila se pot face modificari fara ca eu sa fiu anuntata?multumesc frumos.