avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate Black ✋

Activitate Black ✋

Răspuns la discuția refinantare
Va mulțumesc pentru ajutor! Mâine o SA sun și o SA incerc varianta care mi-ați spus- dumneavoastră. Voi reveni cu un mesaj să vă spun ceea ce am rezolvat

Răspuns la discuția refinantare
Suma a fost de 10000 lei
Și valuarea totala a creditului a fost de 19856 iar în prezent le mai datorez aproximativ 9000 lei

Știu că dacă mi-ar acorda un credit orice banca din Romania valoarea ratei ar fi mult mai mica doar că în momentul de față eu nu mai am aceleași câștiguri iar bani din diurne nu ii pot dovedi la nici o Banca..si la salariul minim nu îmi face nici o Banca credit de refinantare
Discuție refinantare
Buna ziua am un împrumut Provident menționez că nu am întârziat niciodată. Nu pot beneficia de o refinantare din partea altor bănci fiindcă am gradul de îndatorare foarte mare. Am sunat la cei de la Provident pentru eșalonarea ratelor pe o perioada mai mare de luni pentru a beneficia de o rata Mai mica si mi-au spus că nu se poate așa ceva..in schimb mi-au dat opțiunea de a nu plăti o săptămână Maxim două sau să achit creditul in avans cu recalcularea dobânzii.. cum as putea beneficia de o rata Mai mica pe o perioada mai lunga de timp??
Am achitat aproape jumătate din credit
Iar în momentul de față nu fac față să plătesc 400lei pe săptămână