avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate Tarmac florentina

Activitate Tarmac florentina

Nu va poate face nimic....mergeti si faceti plangere la Anaf pt ca nu va facut contract si apoi o sa vada el daca mai are tupeu sa jecmaneasca pe cineva....asa am patit si eu dar la mine a fost mai grav ..a spart usa si mi a furat toate lucrurile care erau de valoare...acesti oameni care traiesc din munca altora trebuiesc pedepsiti
Asa este ...respect pt tot ce a ti scris...chiar acum vorbeam cu sotul meu care abia asteapta sa si stranga copii in brate este in drum spre Anglia......vorbeam despre acest lucru ...doamne daca a ti sti prin ce am trecut...

-Vă înțelegem supărarea, dar vă rog să vă controlați puțin limbajul. Mulțumesc-
sorin.damian a scris:

Singura scapare pentru d-voastra este ANAF si Politie. Nu ezitati.

O sa o pedepseasca Dumnezeu pe aceasta lepra .....nu am putut sa mergem mai departe cu toate ca aveam atatea dovezi si puteam sa ne facem dreptate ..dar din pacate a scapat de lege pt ca sotu trebuia sa vina inapoi la munca in Anglia.....am trecut printr um calvar deja aceste 4 zile si ne am dat peste cap de atata suparare ,disperare, oboseala....am fost multumiti ca am reusot sa scoatem tot ce era acolo mai putin lucrurile furate de lepra asta ...daca as sta sa va povestesc tot ce sa intamplat ar trebuii sa scriu un roman....a furat bonurile de la tot ce aveam in casa cu tot cu garantii la ele ...parfumuri scumpe mai exact 7 si o pereche de cercei de aur de 5 grame......acestea se estimeaza la o valoare de 4000 ron ....aveam si un ceas de care tare imi era frica ca nu il mai gasesc dar am avut noroc ca il vazuse vecina cu care intrase sa o aiba martor cca cica ea nu fura nimik....pute am sa castigam dar asta ar fi durat foarte mult si nu puteam sta in tara ...asta e oameni buni aveti grija sa nu treceti prin ce am trecut noi...Dumnezeu are grija de toata lumea....
Toate bunurile personale sunt cumparate de noi...avem dovezi sunt platite cu cardul .....ea a spus sa chemam pe cinva sa ia bagajul dar sa nu intram noi...atunci eu deunde stiu ca nu mi a luat din lucruri ??? Ca nu mi a luat facturile bonurile la tot ce am in casa...si actele ???
Ieri am fost si am chemat si politia si a spus defata cu dansi ca azi la ora 10 sa venim sa ne luam tot...si nu a venit nici acum.
Domiciliul ei ..da..sunt deacord ..dar sunt lucrurile mele ...nu are nici o dovada ca a zis sa plec si nu am vrut sau ca as sta cu forta...pt ca mi a adus acuzatii foarte grave ca ma tinea de mila si ca deaia nu a facut contract .....apoo ca am sai dau bani ...cand a vazut ca tori vecini sunt martorii.mei oculari a zis ca pot sa vin sa mi iau licrurile numai ca eu nu am ce cauta in aprtament...dc ??? Pt ca mi a umblat in lucrruri si lipsesc multe de valoare deaia? I este frica...eu oricum nu am sa fac nimik fara politie.


~ sters citat anterior ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu am dovezi ca am platit chiria asa cum ne am inteles la inceput de comun acord ...daca nu ne intelegeam nu mai primea nici proprietara bani de la noi...proprietara a mai facut lucrur murdare abia acum am aflat....si mai grav pt ea este ca a tinut in chirie oameni fara sa faca contract..o sa i fac plangere la ANAF..si o sa ma duc si la politie sa fac plangere penala pentru furt calificat....ea a pus mana pe lucrurile mele..nu avea voie clar


~ sters citat anterior ~
Am fost mintita de proprietara la care stau timp de 6 luni de zile ca o sa mi faca contract....primele 3 luni a venit cu pretextul ca nu poate sa mi faca contract pt ca ea nu era inca proprietara pe acel apartament avand la mana doar o inputernicire...apoi imediat ce a terminat a plecat in Spania spunand ca facem contract cand vine (dupa 3 luni ). Proprietara a venit fara stirea mea in tara si a intrat pe geam in casa (martori vecinii) a spart butucul a schimbat cheile apoi a inceput sa ma ameninte cu mesaje cum ca sa vin sa mi iau boarfele ca eu doar atat am acolo restul adik mobila . Electrocasnice...tv si multe altele sunt ale ei....plus ca ea a pus mana pe lucrurile mele neinsotita de nimeni si le a strans chiar ea personal. Ce pot eu sa fac pt ca nu imi pot lua lucrurile din apartament deoarece nu ma lasa sa intru eu personal ci sa trimit 2 oameni sa mi le care ei (boarfele ).???va rog poate ma ajutati cu un sfat.