avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate Victordan

Activitate Victordan

Răspuns la discuția Termen solutionare dosar
Am dicutat telefonic cu politia de la sectia de politie de pe raza unde s-a intamplat, iar ce de acolo mi-au spus ca dosarul se afla la parchet si ca asteapta sa se intoarca la ei, dupa care ma vor chema la audieri.Asa am primit raspunsul de la politie....
Răspuns la discuția Termen solutionare dosar

Buna ziua,

Si in acest caz, prin faptul ca in 6 luni si jumatate nu s-a intamplat absolut nimic in dosarul meu, nu pot face o plangere de tergiversare a dosarului la parchet?
Răspuns la discuția Termen solutionare dosar

Avocatul mi-a spus ca daca nu am calitatea de suspect in dosar, nu poate face nimic, ci trebuie sa asteptam pana se hotarasc ei sa ma cheme la audieri.Acum nu stiu ce sa zic, el a depus o cerere la Parchet pentru acord de recunoastere, insa nu stiu daca va fi bagata si in seama si aceea cerere, la fel cum nu a fost bagata in seama nici cererea de prezentare a dosarului.
Buna ziua.
In iunie 2017 am fost depistat la volan cu alcoolemie de 0.47 in aerul respirat, in sange a iesit 0.9.
Problema mea este ca pana la data de astazi , nu am primit nimic acasa, nu am fost chemat la audieri, nimic.
Avocatul meu a facut cerere la Parchet sa prezinte dosarul, insa nu au prezentat nimic.Nu au un termen in care sa prezinte dosarul, cand acesta este cerut?
Ce metode as avea sa urgentez solutionarea dosarului?