avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 986 soluții astăzi
Forum Activitate Sufrageta

Activitate Sufrageta


Daca este ID-ul candidatului este nr. de ordine, toate lucrarile puteau fi identificate prin comparatia cu lista candidatilor, si in conformitate cu Regulamentul de desfasurare a concursului, anulabile, deci in acest caz este necesara anularea examenului.
Poate cineva confirma aceasta informatie?

Am fost in sala EC 105. Lucrarile atat cat am vazut , au fost predate cu colturile nesigilate.
A mai patit cineva la fel?

Nu exista certitudinea ca lucrarile nu au fost modificate ulterior predarii, de exemplu la o intrebare unde un candidat a dat un raspuns sa se dea si al doilea raspuns. De ce au fost candidatii incurajati sa nu faca notari pe ciorna ci pe subiecte?

Daca au fost anulate intrebari de ce nu s-a recalculat punctajul pentru fiecare in parte astfel incat sa fie tot 100 puncte?
Sau, de ce nu s-a modificat limita minima ca sa fie 80% din punctajul total posibil?

In cazul in care doriti sa va alaturati demersului de anulare a examenului, propun sa facem acest lucru in mod unitar atat ca si continut al solicitarii cat si ca modalitate de solicitare.

Intentia mea este ferma si va solicit sa abordati problema la fel, in cazul in care sunteti de parere ca numeroasele nereguli aparute in organizarea si desfasurarea concursului impun aceasta solutie.
Răspuns la discuția inm =dezamagire totala
Am fost in sala EC 105. Lucrarile atat cat am vazut au fost predate cu colturile nesigilate.

Voi solicita anularea examenului.

A mai patit cineva la fel?

Stiti care este id-ul candidatului ? Daca este nr. de ordine, toate lucrarile puteau fi identificate prin comparatia cu lista candidatilor, si in conformitate cu Regulamentul de desfasurare a concursului, anulabile, ducand la anularea examenului.

Nu exista certitudinea ca lucrarile nu au fost modificate ulterior predarii, de exemplu la o intrebare unde un candidat a dat un raspuns sa se dea si al doilea raspuns. De ce au fost candidatii incurajati sa nu faca notari pe ciorna ci pe subiecte?


Daca au fost anulate intrebari de ce nu s-a recalculat punctajul pentru fiecare in parte astfel incat sa fie tot 100 puncte?
Sau, de ce nu s-a modificat limita minima ca sa fie 80% din punctajul total posibil?

Ma sustine cineva in a solicita anularea examenului?