avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1774 soluții astăzi
Forum Activitate Edmundd

Activitate Edmundd


Exista vreo lege care sa spuna ca diferentele se repartizeaza la nr de persoane si in cazul in care imobilul este nelocuit atunci ar trebui sa fie zero, sau daca sa stabilit la adunarea generala atunci legea aceasta nu se mai aplica
Care este legea aceasta?
Dr.Virgil Dan Amza a scris:

daca ati fi administrator ati accepta ca mai multi locatari sa plateasca o data pe an ?

Nu sant administrator si nu cunosc prea bine legile asociatiei de proprietari,
Dar avand in vedere ca este un imobil nelocuit de ce sant taxat cu consum de apa rece si calda plus diferente de consum,
De ce sa platesc si eu cota parte pentru vecinii care au probleme la apometre sau nu declara corect
Orice furnizor de servicii din Romania se poate plati online doar ,,Asociatia de proprietari''nu se poate plati online.
Sa nu mai spun ca proprietarii de apartamente platesc salariile ..Domnilor de la Asociatie''
Am un apartament care este nelocuit de cativa
La vremea respectiva am anuntat ca nu mai locuieste nimeni in acel apartament
Eu platesc intretinerea o data pe an
Dar in vara anului 2017 s-a schimbat administratia blocului,care acum imi percepe
penalitati enorm de mari pentru neplata la termen a intretinerii reprezentand furnizarea agentului termic in imobil si sant incarcat cu consum de apa calda si rece si diferentele de apa calda si rece in conditiile in care imobilul este nelocuit
Am cerut recalcularea facturilor pe care le-am platit deja dar Domnii reprezentanti mi-au spus ca ei nu mai pot face acest lucru deoarece ei au preluat conducerea doar de cateva luni.
Am urmatoarea intrebare: daca nu
locuieste nimeni in acel apartament este corect a mi se calcula penalitati pentru
neplata la termen a intretinerii si incarcarea consumului de apa? Si daca da/nu care este legea care spune acest
lucru?
Sau unde ma pot adresa impotriva lor

Multumesc