avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Activitate gloriap

Activitate gloriap

Răspuns la discuția Mostenire dupa bunici
Tot in legatura cu mostenirea bunicilor mai nou am afat ca si cele doua matusici au vandut partea lor ce lea dato bunicii si acum ei toti impreuna vor partea lor din tot ce a ramas ,adica a ramas partea unei matusici si partea tatalui meu din care ei isi cer partea din nou toti.eu nu am nici un document in mana pt ca leau luat toate ele ,cum pot sa demonstrez ca partile lor leau vandut?mai au ele dreptul sa modifice ceva in terenurile ce noi leam intretinut si in casa unde noi am crescut ?eu fiind in italia matusile au mers acasa si au facut modificari ,au schimbat un gard si tigla de pe casa ,au si arat terenul ,qu dreptul sa faca asta cand ele sint casatorite de 50 de ani ?
Bunicii au murit in urma cu 20 de ani si nu sa facut taxa de succesiune ,bunicii au 5 copii tata fiind cel mai mic am trait in casa cu bunicii,unchiu meu a vandut partea lui cand bunica era in viata,in urma cu 5 luni tata a decedat si matusile acum ingrijesc de casa pt ca vor sa o imparta pt ca eu sunt in strainatate,sora mea la fel si mama e divortata de tata.ce drepturi ne revin din mostenire bunicilor.matusile au 40 de ani de cand sunt casatorite si au pamanturile lor date de bunici prin intelegere verbala.dar totuai acum vor partea lor acolo