avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai.b36

Activitate Mihai.b36

EVALUARE APARTAMENT
LA DIVORT ,AM IPARTIT APARTAMENTUL,EU I-AM DAT JUMATATE LA SOTIE,DIN VALOAREA APARTAMENTULUI.PROBLEMA ESTE CA EU NU AM AVUT BANI SA DAU SI IA DAT FRATELE MEU,IAR EL A LUAT JUMATATE DIN APARTAMENT. ACUM VREM SA VINDEM APARTAMENTUL. EU,IN AFARA DE APARTAMENT ,AM MAI PLATIT IN PLUS SI TOT CE ERA IN APARTAMENT. ADICA EU AM PLATIT IN JUR DE 54% SI FRATELE MEU 46%. DAR DIN PACATE NU MAI GASESC RAPORTUL DE EVALUARE LA APARTAMENT.
VREAM SA INTREB SI EU DE CINE A FOST FACUT RAPORTUL DE EVALAURE SI DE UNDE IL POT LUA?
RAPORTUL DE EVALUARE AFOST FACUT DE UN EVALUATOR DE LA INSTANTA DE JUDECATA SAU DIN ALTA PARTE?
Tata are o casa pe baza unei chitanțe de mână și doresc ca acea casa sa o treacă pe numele meu.
Ce trebuie sa fac pentru a putea trece avea casa pe numele meu, acte necesare, sfaturi, etc ?
Casa a fost obținută de la tatăl sau pe baza acelei chitanțe de mână.
Tata mai are doi frați
Frati au semnat ca ii lasă lui casa. Au fost la tribunal și au semnat.
Da, mai am un frate.


Părinți mei, vor să-mi treacă apartamentul, pe numele meu
As, dori sa stiu si eu următoarele lucruri
1. Ce acte am nevoie să-mi treacă apartamentul pe numele meu?
2. Ce, sfaturi îmi puteți da, pentru a ma costa mai puțin?
3. Ce, sfaturi îmi puteți da, pentru a putea face mai repede, contractul pe numele meu?
Vreau sa fac un contract de vânzare cumpărare pe numele meu, ca să fiu mai sigur pe viitor.
Multumesc frumos!
Acum doua luni de zile am fost operat la cap
Dupa operație am rămas cu dureri, amorțeli și înțepături în zona unde am fost operat
Am fost la control la doctor și i am spus toate astea
A zis ca nu are ce să-mi facă, etc
Nu-l mai interesează acum de mine
Și a luat bani și acum nu i mai pasă
As dori și eu să știu ce pot face din punct de vedere legal
As dori să-mi spuneți și mie pași
Ma gândeam sa ii fac plângere la ministrrul sănătății, sa l dau în judecata,sa i cer despăgubiri, etc
Aș dori și eu să plec in străinătate la un control amănunțit și aș dori să știu de ce acte am nevoie și ce trebuie sa fac
M-ar interesa sa plec într-o țară din UE și să primesc banii înapoi pe analizele medicale făcute în acea țară