avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate Aynara Nasta

Activitate Aynara Nasta

Pot scoate din tara miinorul care ieste roman dar nascut an Spania,iar tatal ieste acolo si de la ambasada-consulat nu vor sai elibereze niciun fel de document pentru revenirea minorului la tara de resedinta,iar politia din aeroport numi da voie mie ca mama sa scot copilul.
Va multumesc anticipat dar credeti-ma ca cei de la frontiera din aeroport au specificat astazi ca nu pot trece fara declaratie de la tata deoarece fata poarta numele de familie al tatalui si numele meu este altul, deci fara acordul parintelui nu am voie sa o scot din tara.
Buna seara am si ieu o nelamurire,pe 2 febroarie vreau sa merg anapoi an spania si mi sa comunicat de la aeroport frontiera ca nu pot scoate minorul din tara fara o procura sau declaratie de la sotul care ieste an Spania.Azi iel a fost la ambasada Romaniei la Madrid si i sa comunicat ca nu ai mai trebuie nimic deoare ce copilu ieste cu domiciliul stabil pe teritoriul Spaniei,numai ca repet cei de la frontiera din Aeroport numi da voie,care ieste adevarul pana la urma?