avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate A.R18

Activitate A.R18


Sunt proprietara unui teren si a casei construite pe acest teren. Sotul meu a decedat dar nu am facut niciun act pt mostenire si nimic de acest gen pt copiii nostri.
Fata mea a fost casatorita timp de 12 ani, iar din 2015 a divortat. Partajul s-a finalizat, imbunatatirile aduse locuintei au revenit ei, urmand sa ii plateasca sulta fostului sot.
Suntem in proces de evacuare din 2015 imediat dupa divort. De atunci nu reusesc sa il evacuez pe fostul ginere, desi eu sunt proprietara! Procesele se tot amana, din varii motive ciudate si care nu tin de noi.
Problema mea e urmatoarea. Pe langa faptul ca fostul ginere e consumator de alcool, e violent verbal (si fizic, a fost urmarit penal pt loviri si distrugeri, dar pt ca nu a avut antecedente nu s-a mai continuat cu nimic), acum si-a adus si mama de cateva zile sa stea cu el in camera, in locuinta mea si pe terenul meu.
Cum pot face sa o scot afara din casa pe mama lui? Pe el mai am de asteptat cu procesul..care iar s a amanat. Dar mama lui ce drept are sa stea in aceeasi locuinta cu mine, cu fata mea?