avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate CEUC

Activitate CEUC

Articolulart. 82 din Codul de Procedura Civila referitor la lipsa dovezii calitatii, nu se poate invoca in acest caz? Nici plata pe care le-am facut-o nu trebuia cred sa o achit. Contractul a fost pe numele sotului meu dar eu, de buna credinta, am zis ca asa e omenesc sa o achit. Am sa le dau un telefon si le trimit certificatul de deces. Daca persista am sa fac asa cum ati spus. Va multumesc frumos !
Buna seara,
V-as ruga sa ma ajutati intr-o problema. Sotul meu a avut contract de telefonie cu Orange. In anul 2016 sotul meu a decedat. Am fost la Orange si-am achitat toata datoria existenta in acel moment, le-am inmanat certificatul de deces si le-am spus ca o sa-mi portez nr. de telefon la alta companie cu servicii mai ieftine. Acum, dupa un an, imi apare pe numele sotului o notificare de cesiune creante dintre Orange si Intrum.... pers,juridica din Elvetia care este reprezentata de firma de recuperare Top Factoring SA , sa le platesc o suma de 330 lei. Nu stiu de unde provine aceasta suma. Cum sa procedez?