avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1034 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriela Elena

Activitate Gabriela Elena

Răspuns la discuția Anulare garantie telefon mobil
Da, am fisa.
Intrebare! Buna ziua. doresc sa stiu cum se poate sa duc un telefon la un punct vodafone telefonul in garantie fiind (cumparat in mai 2018) pe motiv ca mi se arde display-ul si pe fisa de reperatii constatarea fiind urmatoarea: Defect, ecranul prezinta problema in partea dreapta, aspect cosmetic Intact- ca nou si acum sa mi se spuna de catre cei de la service de la ESD ca trebuie sa platesc ca de fapt este si ecranul spart si prezinta urme de zgarieturi si ca pe fisa lor scrie ca telefonul are ecranul spart si urme de zgarieturi ceea ce nu avea si nu au fost constatate nici de cei de la vodafone si nu inteleg cum pot fi 2 fise de reparatii diferite, pe fisa mea de reparatii nu scrie nimic altceva in afara de ce am mentionat mai sus si chiar a fost verificat de domnisoara ce l-a preluat. Se poate sa pierd garantia tinand cont ca ecranul nu era nici macar zgariat si in fisa primita de la ei nu este specificat nimic decat ce am mentionat mai sus. Ce am de facut in aceasta situatie? Va multumesc anticipat!
Discuție Garaj
Pentru constructie garaj la casa trebuie autorizație și la câți metrii de vecin si colt daca casa e pe colt cu doua fronturi stradale?