Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Garaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Garaj

Pentru constructie garaj la casa trebuie autorizație și la câți metrii de vecin si colt daca casa e pe colt cu doua fronturi stradale?
Structurile demontabile se construiesc si fara
conditiile de construrie sunt specificate de regulanentul generel de urbanism al fiecarei localitati,.. si sunt interpretate diferit de functionarul de la biroul urbanism al fiecarei primarii. Trebuie sa va adresati primariei pentru a vedea daca va trebuie autorizatie de construire.