avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate Florin1313

Activitate Florin1313

Discuție Bacalaureat
Salutare .
De 3 zile , merg la fosta mea scoala pentru a-mi face rost de actele pentru dosarul inscrieri la bacalaureat . In prima zi , nu am fost lasat sa intru in incinta pentru ca nu am mers in intervalul in care sunt relatiile cu publicul ( mentionand ca lucrez si din acest motiv nu am putut merge intre orele 13-14:00 cand aveau dansele program ) . A doua zi , am intrat si am spus politicos de ce sunt acolo , dupa care mi sa raspuns flecmatic si repezit “ nu la noi trebuie sa vi cu probleme deastea , la doamna x de sus . O zi buna “ ... am iesit si m-am dus la doamna x . Dansa mi sa adresat frumos , si mi-a spus ca am nevoie de la secretariat de o foaie matricola . Merg inapoi la secretariat si la fel de flecmatic , m-au tinut 15 minute pentru a ma intreba in ce an am absolvit si ce nume am ..
Azi , am mers la doamna director . Vroiam sa o instiintez de intentia mea de a merge la bac si ceream aprobarea dansei .
-buna ziua , va rog sa ma scuzati ca va deranjez . Am venit sa va cer permisiunea de a intra in bacalaureat . ( am 23 ani si am absolvit in 2013 )
- ( doamna director ) mai copile .. acum toti veniti la mine sa va bag in bac , o sa ma prindeti intr-o stare proasta si tot cate unu fac pe aici . Eu nu te las sa intrii . Ai invatat la ceva ?
- ( eu ) pai , la matematica iau ore de 2 luni iar la romana si geografie cred ca ma descurc singur .
- ( doamna director ) tu crezi ca aici merge pe incercat ? Aici merge pe munca .. nu o sa te las in bac de cat daca vi in martie la simulari si o sa iei o nota care sa ma convinga ca meriti .
Vreau sa va intreb pe voi .. , e normal ce se intampla ? De ce mi se priveaza dreptul de a sustine un examen ? Doar pentru ca a trecut ceva timp de la absolvire ?