avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Activitate alinaerik

Activitate alinaerik

Deci mie vanzatorul vrea sa imi dea apartamentul la 40000 si daca ma duc la banca cu o cerere de credit pentru prima casa de 40000 o sa trimita evaluatorul sa evalueze apartamentul,daca aceste o evalueaza la suma de 60000 intrebarea mea era daca eu pot sa o cumpar la 40000 de mii din prima nu sa ma duc cu o alta suma prima data si pe urma sa ii dau mai putin.
si poate fii vreo problema din partea bancii in legatura cu pretul?adica vanzatorul vrea sa plece din tara si sa vanda apartamentul repede de aceea lasa pretul mai mic
pai am discutat cu vanzatorul inainte sa depun vreun act,adica eu mai intai am discutat pretul si urmeaza sa ma duc la banca sa imi depun actele,ideea era ca daca evaluatorul evalueaza casa la un pret mai mare eu pot sa cumpar apartamentul la pretul negociat cu vanzatorul?inca nu am depus nici un act
Pot cumpara un apartament evaluat la un pret mai mare dar dupa ce am discutat cu vanzatorul o lasa la un pret mai mic?Pot depune acte la prima casa si sa cumpar apartamentul la pretul negociat cu cumparatorul cu toate ca apartamentul a fost evaluat la un pret mai mare?