avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1537 soluții astăzi
Forum Activitate gaby&zlato

Activitate gaby&zlato

Discuție Juridic
Buna seara. Sotul meu a decedat in luna iulie 2017 si am deschis succesiunea dar nu se poate continua din cauza unor impozite auto neplatite. Masinile nu sunt in posesia mea, au fost vandute in anul 1994-1995 pe cand nici nu eram casatoriti. Nu detin nici un document al masinilor nici contractul de vanzare cumparare. Impozitul auto tot pe numele sotului decedat apare. Cum pot radia masinile fara succesiune. Nu inteleg de ce sa platesc impozit pe masini care nu mai exista de zeci de ani. Ce trebuie sa fac in acest caz.
Răspuns la discuția impozit
Multumesc
Discuție impozit
Buna seara. Sotul meu a decedat in luna iulie 2017 si am deschis succesiunea dar nu se poate continua din cauza unor impozite auto neplatite. Masinile nu sunt in posesia mea, au fost vandute in anul 1994-1995 pe cand nici nu eram casatoriti. Am gasit doar contractele de vanzare cumparare. Impozitul auto tot pe numele sotului decedat apare. Cum pot radia masinile fara succesiune. Nu inteleg de ce sa platesc impozit pe masini care nu mai exista de zeci de ani. Ce trebuie sa fac in acest caz.