avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate Dorofte Dana

Activitate Dorofte Dana

Răspuns la discuția Accident rutier
Ok,o sa merg maine dimineata sa imi scot CML ,multumesc mult pt sfat !
Răspuns la discuția Accident rutier
Nu am scos CML pt ca mi s-a spus ca nu are valoare daca nu sunt peste 30 de zile de zile de ingrijirii medicale.Eu nu trebuie decat sa port guler 2 saptamani si sa iau tratament.Intrebarea mea e daca i s-a intocmit dosar penal eu de ce nu am fost audiata,adica ei au intocmit dosarul doar pe baza declaratiei soferului vinovat si a probelor de la locul accidentului?
Răspuns la discuția Accident rutier
Buna dimineata,in urma CT-ului rezultatul a fost o entorsa la nivelul coloanei cervicale.
Discuție Accident rutier
Buna seara!Vineri dimineata,intr-o intersectie am oprit la trecerea de pietoni pt a da prioritate pietonului sa treaca,in spate meu nu era nici o masina.In timp ce pietonul traverasa am fost lovita cu putere de o alta masina,atat de violent de imi muta masina spre pieton,acesta a luat-o la fuga pt a nu fi accidentat.Am sunat la 112 mi s-a spus ca politia nu vine daca nu sunt victime.Totusi celalalt sofer a spus sa asteptam ca o sa vina politia.Cat timp am asteptat soferul vinovat nu mi-a adresta nici o vb,nu si-a cetut scuze,nimic.Cand a venit politia ,acestia au incercat sa ma convinga pe mine sa cadem de comun acord pt ca asa e procedura.Mi s-a parut ciudat ca au sarit amandoi politistii cu gura pe mine de parca eu eram vinovata.Am mers la sediul politiei pt declaratie,asteptand pe sala mi s-a facut rau si in timp ce eram testata pt alcoolemie am cerut sa merg la spital.Nu am mai dat nici o declaratie si am plecat pe jos la spital.Aici mi s-a luat iarasi alcoolemia din sange si mi s-a facut CT.Am fost vizitata la spital de un domn politist care mi-a luat datele si m-a pus sa semnez un proces verbal.Sincer imi pare rau ca l-am semnat,eram asa de ametita si imi era rau asa ca am semnat fara sa citesc .Oricum ma instiintata ca o sa fiu cautata la telefon.Azi am fost la politie sa cer lamurii ,sa stiu si eu ce urmeaza sa se intample.Au spus ca s-a deschis dosar si sa astept ancheta.Mi-au dat o chitanta pe baza caruia eu pot sa-mi repar masina in 30 de zile.Am senzatia ca ceva nu este in regula.Va rog sa imi spuneti ce sa fac!