avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Activitate nataliatraparito54

Activitate nataliatraparito54

dar cu 4 ? e vorba doar de perioada de preaviz. Initial contractele au fost cu timp normal de 8 ore pe zi
Ok. Am modificat CIM la cei doi angajati cu acordul lor bineinteles cu act aditional. Am modificat timpul de munca in timp partial 1 ora pe zi apoi le am facut notificare de preaviz, decizie concediere toate cu 1.04.2022 si o sa le desfac CIM cu preaviz 20 zile cu art65 . Va rog sa imi spuneti daca e bine cum am procedat.
Nu stiu cum sa procedez pentru angajata in CCC. Ii desfac de acum CIM cu data de 31.12.2024 ? Tot cu art 65. Operez in Revisal de acum sau astept pana se intoarce angajata din CCC.
Buna ziua.
Am primit somatie de demolare a spatiului comercial in care societatea mea avea sediul si isi desfasura si activitatea. A si fost demolat. Am 3 angajati. Cum as putea sa ii concediez fara preaviz dar sa beneficieze de somaj ? Unul din angajati se afla in CCC pana in 30.12.2024
Multumesc anticipat
Răspuns la discuția pensie urmas copil minor
buna ziua am 27 ani si am o fetita de 9 ani tatal ei a murit in urma cu 6 ani nu am fost casatoriti legitim fata este in intretinerea mea in certificatul de nastere fata poarta numele tatalui decedatul avea 25 de ani nu a lucrat niciodata eu am un venit lunar salariu minim pe ecomomi nu am stiut de ajutorul de urmas in valoare de 520 de lei va intreb daca fetita mea beneficieaza de pensie de urmas 520 de lei daca da unde ma adresez si ce acte sunt necesare . Va mai intreb si despre alocatia monoparentala intru-cat locuiesc cu mama mea care are o pensie de 850 lei lunar daca pot sa fac demersuri si pt acest ajutor