avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Activitate DaCo68

Activitate DaCo68

Discuție Cod CAEN corect
Am deschis un SRL in 2018 si vreau sa deschid un coafor canin si tot in spatiul respectiv doresc sa amenajez si o zona pentru comercializarea produselor cosmetice, hranei si produselor de deparazitare interna/externa sau alte produse farmaceutice pentru animalele de companie. As dori sa stiu ce CAEN-uri ar trebui sa am si daca am nevoie de autorizatii speciale pentru aceasta activitate?
Multumesc
Cu stima,
Daniela Constantin
Buna ziua,
Am primit azi PV de amenda pentru blocarea unui loc de parcare. Ma aflu la prima abatere de acest fel si blocarea locului de parcare am facut-o deoarece nu era nici un semn de stationare interzisa, astfel incat sa-mi dau seama ca nu trebuie sa parchez acolo. Am parcat pentru 15 min si intre timp proprietarul locului a sosit si a facut reclamatie ca nu poate intra in parcare. Fiind la prima abatere nu trebuia sa primesc un avertisment? Mai ales ca am fost de buna credinta si m-am prezentat la Politie sa declar ca eu am condus auto respectiv si ca nu cunosteam zona si de asemenea ca nu era semnalizata cu parcarea interzisa. Cum fac contestatie pentru o amenda primita de la Politia Locala pentru blocarea unui loc de parcare?

Multumesc