avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate o fata27

Activitate o fata27

nu stiu daca vam zis ca el dupa 3 luni de arest ii sa aprobat arestul la domiciliu si acuma e in arest la domiciliu deja de 1 An si 7 luni e acasa din care scadem 3 luni de arest dar si astea se pune in pedeapsa
am explicat ca avea in aparea multe dovezi de peste 1 an politia nu facea nimica peste 150 apeluri la 112 a vrut sa dea foc casei a spart geamurile,la batut exista certificat medico legal peste 20 de plangeri la sectorist 5 erau in curs la parchet numa . se interesa cand merge la lucru cand vine ca sa.l atace sa.l bata . Deci multe altele + ordinu de interdictie . Cu toate cu astea normal ca nu e o scuza sa omoare un om de vroia sa.i faca rau îi facea in casa la el inculpatul ca a intrat de cateva ori si in casa lui sa.l bata . Politia putea sa faca macar un arest de 48 h ca sa.l sperie pentru ca a vazut ca e grava situatia dar nu a facuto omul asta era deja in stare de scoc nu dormea nici noaptea ca mereu era mortul la geam si ii batea geamurile se urca pe pervaz se uita ce face in casa .

23.03.2018
Ora estimata: 12:00
Complet: C3f
Tip solutie: Soluţionare
Solutia pe scurt: Respinge cererea de schimbare a încadrării juridice formulată de către inculpatul F.P., prin apărător ales. În baza art. 188 alin. 1 Cod penal, cu aplicarea art. 75 alin. 2 lit. b, art. 76 alin. 1 Cod penal şi art. 396 alin. 10 Cod procedură penală, condamnă pe inculpatul F.P. pentru săvârşirea infracţiunii de omor, la pedeapsa de 5 ani închisoare şi 3 ani pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art. 66 alin. 1 lit. a),b),d),h),k) Cod penal. În baza art.65 alin. 1 Cod penal interzice inculpatului exercitiul drepturilor prev. de art. 66 alin. 1 lit. a),b),d),h),k) Cod penal, ca pedeapsă accesorie. În baza art. 399 alin. 1 Cod procedură penală, menţine măsura preventivă a arestului la domiciliu faţă de inculpat, iar în baza art. 72 alin. 1 Cod penal deduce din pedeapsa aplicată reţinerea, arestarea preventivă şi arestul la domiciliu începând cu data de 27 august 2016 şi până la zi. În baza art. 112 alin. 1 lit. b din Codul penal dispune confiscarea specială a cuţitului folosit de către inculpat la săvârşirea infracţiunii. În baza art. 19 şi art. 25 alin. 1 Codul de procedura penală raportat
a.ți avut dreptate, daca ma.ti ajutat cu niste raspunsuri va informez ca a dat sentimta azi 5 Ani cu executare a primit dar mai urmeaza recursul asta e prima sentinta urmeaza curtea de apel oradea . va mulțumesc . Din 5 ani cam cât face ? daca se scade si 1/3
multumesc de sfaturi salvarea am chemato eu pe moment avocatul e angajat ori cum putem merge numai cu dovezile clare nu dupa vorbe intr.o aparare
eu inteleg ce ziceti dar cat timp sa tot fuga toata viata ori cum de cate ori la atacat el a ramas cu lovituri ca.l ataca pe la spate un an si ceva tot asa au stat lucrurile in scandal din partea decedatului degeaba fuge ca se lua dupa el si in ziua respectiva la ocolit el tot dupa el vreo 10 metri tot dupa el ca sa dea in el nu ia fost destul ca la lovit cu piatra in cap
probleme legale va avea ba chiar cu pedeapsa la noi in Romania nu exista lege de aparare daca era nu-l lasa 1 An si jumate sa faca ce vrea el pe mine m.a rapit de la munca si ma dus inafara orasului ca ma omoara ma lasat acolo pe camp fara telefon nimic la mine ba si pe copil la scos de la noi din casa cu katerul la gat eu am fost insarcinata de la concubinu ma lovit pana am facut avort spontan am avut ordin de interdictie ,plangeri dupa plangeri nu a fost saptamana aproape sa nu depunem o plangere apeluri la politie seara se sera in ultima saptamana inainte nu tracea 3 zile sa nu sunam la politie . Deci e strgator la cer nu.i doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut noii da mai ales concubinu pentru el nu sa terminat din pacate calvarul acesta.
da a mers la munca nu prea a inteles ce se intamplase era in soc sau ce nu stiu de la munca a mers la politie dupa 1h cum sa mearga la spital cu el ca el nici jos nu a vrut sa stea si era cu cutitul in mana mereu
cutitul concubinului a fost aruncat la cam 50 m de la fata locului ca el a mers la munca dupa aia , dupa 6 luni nedormite aproape ca fostul sot mereu era la geam ca era ziua noapte statea la geam ba se urca pe pervaz se uita ce facem noii in casa de doua ori nea spart geamurile nu aveam liniste chiar deloc nici noapea nici ziua politia il lua de sub geam il ducea la sectie ii facea amenda dupa el se intorcea inapoi sub geamul nostru si is continua programul de a bate la geam de se auze pana la etajul 4
el nu s.a intors sa.l injunghie ci fostul sot a mers catre el incepand sa,l loveasca dupa a scos primu cutitu dupa a scos concubinu cutitul