avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1850 soluții astăzi
Forum Activitate Adrianos113

Activitate Adrianos113

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dna Gerber, am screen-print cu postarea respectiva si dovada ca dansul a zis ca este dezordine in locatie, iar in comentarii a specificat ca nu are cu ce sa intre ca nu are chei. De unde stia atunci ca este dezordine?
Dna Margu, dansul nu a suferit nicio pierdere materiala si l-am si anuntat ca vom pleca. Pentru simplul motiv ca eram la tara si eram intr-o zona fara semnal, am fost apelat de dansul o singura data si neputand sa vad apelul, dansul a luat decizia sa ma defaimeze in public
Buna. Eu si cu logodnica mea am locuit intr-o chirie la care am fost nevoiti sa renuntam din cauza mutarii locului de munca in alt judet, iar proprietarul in necunostinta de cauza mi-a facut plangere la Politie ca as fii fugit cu cheile in alta tara, o afirmatie total falsa si a postat pe un grup de pe o retea de socializare poze cu profilele nostre in care face afirmatii false si ne face de ras. As putea sa actionez in instanta pe baza de defaimare? Precizez ca nu mi-a adus injurii doar m-a facut hot si fugar, m-a facut de ras in fata orasului