avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Activitate robert-ovidiu

Activitate robert-ovidiu

Mai am o nedumerire... In proces paratii au fost consiliul local si sora domnului secretar al primariei, consiliul a fost reprezentat de avocatul primarie nimic in neregula (zic eu) iar sora domnului secretar de avocatul colaborator al acestuia. este legal asa ceva?
sa inteleg ca eu trebuie teoretic sa renunt? iar cei din primarie sa se bucure ca au scapat de noi? asa usor? de ce nu se i-a in calcul ca noi din 2002 de cand zice nea secretarul ca detine terenul pana in 2012 nu am fost deranjati de nimeni, si nu am fost informati ca exista un alt proprietar?


terenul a fost intabulat in anul 2002.. cum a fost posibil? daca nici macar in momentul de fata ei nu apar in primarie?
nu vreau sa renunt la teren.. pentru ca este unu cu o valoare destul de mare. tocmai de aia au si facut cei din primarie ce au facut... in 2002 unchiul tatalui traia, el ne avand nici un copil.. cei din primarie s-au bazat ca nu va mai avea cine sa se lupte pentru el.. Pe mine ma doare ca se vede foarte clar ca s-au facut foarte multe ilegalitati si nimeni nu poate lua nici o masura.. cel putin pana in momentul de fata...
Parintii mei au mostenit un teren de la un unchi de al tatalui, terenul a fost inscris in primarie din 1997 pe numele unchiului, dupa moartea acestuia au intrat parintii in posesie printr-un certificat de legatar. Terenul fiind dat in arenda, ei au luat an de an productia de pe teren... Pana in anul 2012, atunci surprinzator a venit persoana care il muncea foarte revoltata ca noi am cules productia... Dupa cercetari am descoperit ca productia a fost luata de secretarul primariei.. care la randul sau a afirmat ca el detine terenul din 2002 si mai mult la si intabulat, binenteles pe numele unei surori. Am deschis un proces in acest sens, l-am pierdut binenteles, am facut apel, am pierdut, s-a dat sentinta definitiva si irevocabila.. Intrebarea mea este unde a fost el in acesti 10 ani, cum a reusit sa intabuleze acel teren desi parinti au trecut la primarie in rol acel teren iar sora secretarului nici in momentul de fata nu figureaza in primarie? desi a castigat in instanta pe "buna credinta"(zic ei) dupa 2 ani de la decizia data in instanta ei nu si-au inscris acel teren pe numele lor, si parinti mei platesc in continuare impozitu.. Ce se poate face in acest caz? Va multumesc anticipat!