avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Activitate Adela96I

Activitate Adela96I

Buna ziua, am lucrat pana la inceputul lunii februarie la o firma de telefonie mobila si pana acum, dupa 2 luni, inca nu mi-au dat banii pentru primele cateva zile din februarie. Am tot insistat si au spus ca trebuie sa verifice tot stocul din care reiese un minus de peste 1000 de lei (!!!!) pe care eu inainte sa plec le-am verificat zi de zi, stiind ca am mai patit la inceput sa mi se scada din salariu minusuri. Am invatat sa verific in fiecare seara si sa imi notez ce am vandut in ziua respectiva, era o actiune foarte simpla, iar acum nu am idee de minusuri. Mentionez ca am plecat cu lichidare la zi, iar patronul spune ca el nu plateste zilele ramase de concediu pentru aceste cazuri (eu am lucrat 8 luni si nu am primit nici macar o zi de concediu, desi am cerut concediu pentru probleme medicale). Sunt foarte stresata si nervoasa, pentru ca deja stiu ca nu numai imi vor lua toti banii , nu imi vor plati concediul dar stiu ca imi vor si cere bani. Se poate una ca asta? Cui trebuie sa ma adresez?