avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate alinsro

Activitate alinsro

Buna ziua. Am si eu o situație mai speciala în sensul că am toate utilitățile plătite separat, inclusiv gunoiul. De altfel majoritatea apartamentelor care țin de asociatia respectivă au fost nevoite să facă acest lucru deoarece președintele era neserios si existau unele apartamente cu datorii si se riscă întreruperea furnizării utilitatilor. Intre timp administratorul este la inchisoare si de cativa ani nu mai exista presedinte si administrator la aceasta asociatie. Am si o adresa de la primărie in care recunosc ca in evidenta lor nu exista aceste persoane care se ocupa de asociatie. Problema este ca eu vreau sa vând apartamentul si dupa cum spune legea nu pot face acest lucru. Ultima dată când am primit o dovadă de la asociatie a fost in 2009 cand am facut contract separat petru apa. Niciun apartament de pe scara mea nu plateste nimic la asociatie, in primul rand pentru ca nu are ce sa plateasca (pentru curent electric pe scara blocului nu exista contract iar curatenia o platim noi, locatarii separat)
Dv. ce soluție vedeti la aceasta problema.?