avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Activitate CRISTINA GHEORGHIU

Activitate CRISTINA GHEORGHIU

Va multumesc pentru raspuns. Am facut o notificare la banca prin care am cerut aceste lucruri dar nu mi s-a raspuns. Din punctul meu de vedere aceasta este o tranzactie neautorizata . In lipsa unor informatii oficiale ale bancii, eu nu vad decat ca mi-au disparut banii.
Buna ziua. In data de 13.02.2018 am incasat o suma de bani(USD) in contul deschis la Raiffeisen Bank, bani ce reprezentau plata servicii IT. Respectiva suma de bani s-a regasit in contul firmei pana la data de 27.03.2018, data la care banca i-a retras. Am contestat extrasul de cont la luna martie si am solicitat bancii sa-mi intregeasca soldul cu suma retrasa dar pana acum nu am primit nimic: nici bani si nici vreo explicatie oficiala. Verbal mi s-a spus ca banca Raiffeisen nu s-a decontat cu banca intermediara si aveau lipsa in contabilitate respectiva suma . Tin sa precizez ca in urma confirmarii incasarii eu am prestat serviciul catre beneficiar. Banii nu s-au intors nici in contul acestuia. Credeti ca aceste elemente pot face obiectul unei plangeri penale?