avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriel Catalin

Activitate Gabriel Catalin

Buna , am urmatoarea problema , Primaria Comunei Foltesti nu vrea sa imi elibereze adeverinta pentru schimbarea carti de identitate pe motiv ca am o amenda .
Din cate stiu aceasta practica este ilegala cineva imi poate confirma asta ? Si daca ma poate ajuta intr-un fel ? Multumesc anticipat .
Am apelat deja DEPABD reclamati si sesizari la numarul de telefon 021/413.56.49 si m-am lovit de o doamna extrem de iritata mi-a spus ca daca primaria nu vrea sa imi elibereze adeverinta ea nu are ce sa faca fiindca primariile nu apartin de ei deci nu poate face nimic . Am vorbit si cu DJEP Galati si mi-sa spus de alta doamna draguta ca nu o intereseaza . In cazul asta ce pot face ?
Buna , am acceasi problema si eu , primaria nu vrea sa imi elibereze adeverinta pentru schimbarea actului de identitate pe motiv ca am o amenda . Am apelat DEPABD reclamati si sesizari la numarul de telefon 021/413.56.49 si m-am lovit de o doamna extrem de iritata mi-a spus ca daca primaria nu vrea sa imi elibereze adeverinta ea nu are ce sa faca fiindca primariile nu apartin de ei deci nu poate face nimic . Am vorbit si cu DJEP Galati si mi-sa spus de alta doamna draguta ca nu o intereseaza . In cazul asta ce pot face ? Multumesc anticipat .