Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Refuz eliberare adeverinta pentru schimbarea carti de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Refuz eliberare adeverinta pentru schimbarea carti de identitate

Buna , am urmatoarea problema , Primaria Comunei Foltesti nu vrea sa imi elibereze adeverinta pentru schimbarea carti de identitate pe motiv ca am o amenda .
Din cate stiu aceasta practica este ilegala cineva imi poate confirma asta ? Si daca ma poate ajuta intr-un fel ? Multumesc anticipat .
Am apelat deja DEPABD reclamati si sesizari la numarul de telefon 021/413.56.49 si m-am lovit de o doamna extrem de iritata mi-a spus ca daca primaria nu vrea sa imi elibereze adeverinta ea nu are ce sa faca fiindca primariile nu apartin de ei deci nu poate face nimic . Am vorbit si cu DJEP Galati si mi-sa spus de alta doamna draguta ca nu o intereseaza . In cazul asta ce pot face ?
Gabriel Catalin, utilizator