avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate CrystynaDeea

Activitate CrystynaDeea

Pot face domiciliul copilului in Italia in casa mamei mele de proprietate fără acordul tatălui? Eu am in Italia actele copilului legalizate și apostilate din Romania ...multumesc anticipat pentru raspuns
Am plecat din Romania in 2014,am un băiețel de 6 ani care a stat cu tatal lui pana in ziua de astazi(am hotărât să plec de lângă el pentru ca a vrut să mă omoare cu cuțitul din cauza că nu eram de acord să las serviciul intr-un bar aproape de casă și de copil ,cand a venit cu cuțitul copilul era treaz lângă mine se trezise din cauza tipetelor la doar doi anișori)Acum s-a hotărât să bage divorț iar avvocatura lui mi-a spus că nu am drepturi la custodia copilului deoarece sunt în Italia ,el vrea să ii dau semnătura ca băiatul să il las lui .Cât timp am de când sunt în Italia i-am trimis pachete,bani copilului in Romania,ne auzim mereu la telefon...Eu muncesc la un bătrân cu acte in regula pe termen indeterminat la 4 ore pe zi .....Nu știu ce ar trebui să fac eu vreau sa am copilul cu mine ....multumesc celor ce vor raspunde